Süha Evrim Kimdir?

1960 yılında, Ankara'da doğdu.
1973 yılında ailesi ile Sidney Avustralya'ya taşındı ve vatandaşlığına geçti.

Eğitim

Eğitiminin tamamını Avustral'ya da tamamladı.
NSW üniversitesinde Filoloji üzerine eğitimini tamamladı.
İkinci diploması ise "Financial Planing" ( Bütçe Planlama ) dalındadır.
Ayrıca Uluslararası Finansal Planlama Birliğinde (International Financial Planners Association) ve Menkul Kıymetler Birliğinde üyelikleri söz konusudur.
Resmi eğitimini tamamlandıktan sonra kendisini eğitmek üzere kesin karar almış bir kişi olarak dünyaca tanınan bir çok eğitimcinin bireysel olarak yönettikleri programlarına katılmış ve başarı ile tamamlamıştır.

Eğitimini aldığı bazı uzmanlar :

Tom Hopkins, Zig Ziglar, Dr. Wayne Dyer, Anthony Robbins, James Rohn, Brian Tracey, Dr. Mark Victor Hansen, Allan Pease, Ron Jensen, Jim Dornan, Doug Wead, John Maxwell ve Dave Yoho.

Kendine yatırım yapmaktan kaçınmayan Süha Evrim aynı zaman da 14 yaşından beri bir çok kaynak kitap okumuş, diğer birçok konuda olmak üzere (Satış ve Pazarlamadan Ateşte Yürüyüşe - Bireysel Motivasyondan Zaman Planlamaya - Vücut Dilinden Liderliğe kadar ) geniş bir yelpazede seminer ve eğitim programlarına katılmıştır.

Gelişimin ömür boyu devam edeceği görüşüne bağlı olarak; bugün bile bir çok konuda araştırmacılığını sürdürmekte ve bu nedenle hala kişisel gelişim seminerlerine katılmaktadır.

Kariyer

İlk olarak "Kirby" şirketinde başladığı satış işindeki başarısından dolayı 7 ay sonra kendi distribütörlüğüne sahip olmuştur. İlk yılında bireysel olarak yetiştirdiği 40 dan fazla satış temsilcileri ile Avustralya'da her ay ilk en iyi 3 distribütlüğün arasında yer aldı. İlk sene boyunca bu ayların birçoğunda en fazla satış ve en iyi hizmet veren takım olarak gerçekleşti.

Kariyerinin ilerleyen safhasında kurumsal bazdada tecrübe sahibi oldu. Avustralya'nın en büyük telekomünikasyon şirketinde satış temsilcisi olarak başlayıp yaklaşık 1000 kişilik şirkette ilk 10'un içinde yer aldı. Bu şirkettede Key Accounts Manager (En önemli şirketler Yöneticisi) seviyesine yükseldi.

Satış ve hizmet verdiği şirketler arasında
Toshiba, Shell, 3M, Dupont ve Avustralya'nın en büyük bankaları gibi kuruluşlar vardı.

1994 yılında, yeni bir organizasyon / e-ticaret (network marketing + e-commerce) işi kurmak üzere eşi ve iki oğlu ile Türkiye'ye geri döndü. Bu işindeki başarısı sayesinde Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Türkiye, Macaristan, Avusturya, Romanya, Rusya ve İtalya'da düzenlenen binlerce kişinin katıldığı seminerlerde misafir konuşmacı olarak yer aldı.

Aynı zamanda Amerika'da ve yukarıda ismi geçen ülkelerde on binlerce kişi Süha Evrim'in Motivasyon ve Eğitim kasetlerini dinlemektedir.

Süha Evrim'in Kasım 2000'de Mümin Sekman ile ortak yazdığı kitap "Başarı Haritası" piyasaya dağılmıştır. Bir eş ve baba olan Süha Evrim, aynı zamanda Uzak Doğu Sporlarında ( Tae-Kwon-Do, Hapki-Do ve Aikido ) 14 yaşından beri başarı göstermiştir. Avustralya milli takımında Güney Pasifik şampiyonu olması yanı sıra çeşitli turnuvalarda birincilik almıştır.

Şu ana kadar düzenlediği pek çok seminerde ingilizce ve türkçe olarak Kişisel Motivasyon ve Disiplin, Satış ve Pazarlama, Zaman Planlama ve bunlarla bağlantılı pek çok konuda edindiği tecrübeleri, vizyonunu enerjisi ve esprileri ile katılımcılarla paylaşmaktadır.

Süha Evrim'in seminerlerindeki hedefi katılımcılara bir hap veya sihirli değnek vermek değil katılımcıların seminerden sonra kendilerine daha fazla güvenmelerini sağlamak, geleceklerini daha net görmek ve sıra dışı düşünmelerini sağlayarak içlerindeki gücü keşfetmeleridir.